TURISTIČKA ZAJEDNICA GRADA SISKA
14. izdanje Smaragdnog eco film festivala stiže 26. kolovoza.
Warping

14. izdanje Smaragdnog eco film festivala stiže 26. kolovoza.

Ove godine međunarodni festivalski tim se vraća na bicikle i započinje svoje putovanje iz Siska prema Petrinji, preko Zrinske gore do Dvora i Hrvatske Kostajnice u kojoj će otvoriti ovaj festival filmova bez ugljičnog otiska serijom filmova iz natjecateljskog programa. Sljedećih dana će ekipa filmaša posjetiti Hrvatsku Dubicu, Jasenovac, Majur, Lonjsko Polje, a za 29.8. u prostorijama udruge KAS završnica festivala je zamišljena uz filmske radionice “Digital Generation” koje će voditi Branko Ištvančić, Lidija Saftić i Daniel Pavlić, foto radionice uz vodstvo Roberta Sironia, dok u večernjim satima nakon proglašenja najboljih filmova, publiku će zabavljati stand up komičar Matej Milaković, te Mile Kekin.

Ove godine je pristiglo mnoštvo filmova iz cijelog svijeta, a podijeljeni su u tri kategorije:

Kratkometražni:

  1. WE WALKED ON THE EARTH – Xavier Delagnes (France)
  2. DADECI – Lara Placido (Portugal)
  3. BUTTERFLY’S LAMENT – Robin Bisio (USA)
  4. MY TEARS (LAGRIME MIE) – Zachary James (USA)
  5. HIJOS DEL SAUCE – Roberto Kameta (Mexico)
  6. GRANDMA’S DOWRY – Nebojša Nebi Brajović (Croatia)
  7. FOR THE SAKE OF AN OUTRAGEOUS PROFIT – Nejla Osseiran (Turkey)
  8. I WANT TO BREATHE SWEET AIR – Pamela Falkenberg & Jack Cochran (USA)
  9. ONE DAY WE WILL DANCE WITH YOU – Alkis Papastathopoulos (Greece)
  10. SNOWY HEART – Alireza Biglari (Iran)
  11. ODE TO THE CLIMATE – Vittorio Caratozzolo and kids (Italy)
  12. RED BEAN – Yu Chen (China)
  13. RELEASE YOUR EMOTIONS – Andre Almeida Rodrigues (Portugal)
  14. THE PLEASURE OF KILLING BUGS – Leonardo Martinelli (Brasil)
  15. BLUE FRONTIER – Ivan Milosavljević (Serbia)
  16. I AM GAIA – Elke Duerr (USA)
  17. SKY ISLANDS: A TIME TRAVEL IN THE ANDES – Catalina Giraldo (Nederland)
  18. THE CALLING OF TREBBIA – Nicola Totaro (Italy)
  19. IMPASSE – Aleksei Podturkin & Olga Burenkova (Russia)
  20. SUBTLE BODY – Robin Bisio (USA)
  21. UNO DOPO L’ALTRO – Valerio Gnesini (Italy)
  22. GREEN PINOCCHIO – Marta Miniucchi (Italy)
  23. LIFT: AN ODE TO LOVE & SKY JUMPING – Maryanne Galvin (USA)
  24. ABANDONED? – Kostiantyn Mischenko (USA)

Animirani:

  1. ON/OFF – Nicolas P. Villarreal (Argentina)
  2. NESTLING – Marat Narimanov (Russia)
  3. SKY SUN, TILE SUN – Ziba Arzhang (Iran)
  4. CAST – OUTS – Alexandros Romanos Lizardos & Akis Melachris (Greece)
  5. CHOCOLATE – Iili Zhang (China)
  6. FLUORESCENTE – Oleg Shlyakhter (USA)
  7. SCREAM FOR ICE – Emir Aytemur (Turkey)
  8. THE CORONA – Branka Bešević Gajić (Serbia)
  9. THE ROTATION – Hazhir As’adi (Iran)
  10. DEAR VIRUSES – Wang Junjie (Japan)
  11. WATER WATER – Wang Junjie (Japan)
  12. SPAWN (VICIOUS CYCLES #2 – Wobbe F. Koning (USA)
  13. ESCAPE VELOCITY – Tamas Rebak (Hungary)
  14. VOYAGE FROM PUDOZH TO PARIS – Mariia Valeeva (Russia)
  15. SPRING PAN LET’S GO – Jet Inoue (Japan)

Dugometražni:

  1. THE WINDING FARMLAND – Sarah-Christine Bourihane (Canada)
  2. RODENTS OF UNUSUAL SIZE – Chris Metzler, Jeff Springer & Quinn Costello (USA)
  3. TIHI LET – Sandi Novak (Croatia)
  4. THE HOME OF SNAILS – Patri Uriz Domezain (Spain)
  5. DJIBRIL’S FOREST – Thomas Ceulemans (Belgium)
  6. EARTH CASTLE – Oriane Descout (France)
  7. THE SOUL OF A CYCLIST – Nuno Tavares (Portugal)
  8. HOTTER THEN CLIMATE CHANGE – Adrien Bordone & Bastien Bosiger (Switzerland)
  9. TICINO, A SOURCE OF BIODIVERSITY – Marco Tessaro (Italy)
  10. A MAN AND A TREE – Dalibor Platenik (Croatia)
  11. THE LONG COAST – Ian Cheney (USA)
  12. THE PARK – Claudia Brignone (Italy)
  13. THE END OF AARON – Florian Bardet (France)
  14. UNEARTH – John C. Lyons & Dorota Swies (USA)
  15. LA FORTALEZA – Jorge Thielen Armand (Venezuela)
  16. OPHIR – Alexandre Berman & Olivier Pollet (France)
  17. EARTH: MUTED – Mikael Kristersgon, Asa Ekman & Oscar Hedin (Sweden)
  18. IN ALL KINDS OF WEATHER – Contanze Alma Wouters & Rob Jacobs (Belgium)
  19. THE MOUNTAIN’S DREAM – Ailen Herradon (Argentina)
  20. THE STORYLESS LAND – Mitra Roohinanesh (Iran)
  21. RATKOVO – SAMO SE BOGU NISMO ŽALILI – Ruža Helač (Serbia)
  22. BLACK MUD – Ryszard Kruk (Poland)
  23. FUTOG – MNOGO GLADAN ČOVEK – Ruža Helač (Serbia)
  24. WE’VE ONLY GOT THIS WORLD – Peter Walker (Vanuatu)
  25. CLIMATE EXODUS – David Baute (Spain)
  26. BELOVED – Yaser Talebi (Iran)
  27. BUILT LANDS – Arturo Duenas Herrero (Spain)
  28. HATUN PHAQCHA, THE HEALING LAND – Delia Ackerman (Peru)
  29. ALONG THE FUTURE OF THE RIVER PO – Giacomo Piumatti & Gian Luca Gasca (Italy)
  30. TARA – THE JOURNEY OF LOVE AND PASSION – Kumar Raj (India)

Ove godine su ilustratori vizuala Dalibor Talajić i Lidija Saftić, dok kumstvo festivala pripada Dušanu Bučanu. O dugometražnim filmovima će odlučivati Gordana Džepina (Hrvatska), Francesco N.M. Rasero (Italija), te Branko Ištvančić (Hrvatska). Žiri kratkometražnih filmova čine Spomenka Saraga (Hrvatska), Aiste Diržiute (Litva) i Barbara Rivera Parkers (Španjolska). Animirane filmove biraju Nata Rudman (Rusija), Sabri Pajaziti (Kosovo) i Corina Eredenta Moldovan-Florea (Rumunjska).

  1. SEFF će se održavati od 26. do 29.kolovoza 2021. godine u prostorijama udruge KAS u Sisku, dok će dnevno biciklima festivalski tim obilaziti Sisačko-moslavačku županiju.

Festival je u organizaciji Ekološko kulturne scene EKS iz Hrvatske Kostajnice, dok su partneri Udruga KAS iz Siska i Turistička zajednica Grada Siska. Ovogodišnje pokroviteljstvo 14. SEFF-a je pripalo Hrvatskom audiovizualnom centru i Društvu hrvatskih filmskih redatelja.

Program festivala je besplatan i svi su dobrodošli na zanimljive radionice koje će se posljednjeg dana festivala održavati od 16 sati u KAS-u na adresi Savska 66 u Sisku. Festivalski tim će ove godine činiti filmaši i biciklisti iz Hrvatske, USA, Francuske i Kosova koji su najavili svoj dolazak, no svakodnevno se javljaju i ostali autori filmova kojima je ovaj festival vrlo zanimljiv jer je jedinstven u svijetu.

Close Menu