You are currently viewing Održan 15. Sisak mali, memorijal Miriana Vasilj

Održan 15. Sisak mali, memorijal Miriana Vasilj

Plivačko natjecanje za najmlađe okupilo je na bazenima ŠRC-a Sisak više od 400 sudionika iz dvadesetak klubova iz Hrvatske i BiH.

15. „Sisak mali – Memorijal Mirana Vasilj“ održan je u Sisku 30. studenog, pod pokroviteljstvom INA-e d.d.

U uvodu natjecanja plivačima, trenerima i mnogobrojnim prijateljima plivanja prigodnim riječima su se obratili predstavnik glavnog sponzora Kluba JANAF d.d. Tomislav Panjan, predstavnik INA d.d. Tonči Franić, dok je natjecanje otvorio Predsjednik PK Sisak Janaf Igor Stojanović.

Natjecanje je imalo međunarodni karakter, nastupilo je 16 klubova sa 436 plivača/ica iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Vrhovna sutkinja na natjecanju bila je kao i na svih 14. dosadašnjih gospođa Dominka Juzbašić.

Natjecatelji su bili podijeljeni u četiri starosne kategorije u muškoj i ženskoj konkurenciji.

Kod plivačica kategorije su bile za godišta 2009., 2010., 2011. i 2012.

Plivači su plivali u kategorijama 2008., 2009., 2010. i 2011. godište.

Plivački klub Sisak Janaf nastupio je sa 63 plivača/ice, koji su ukupno osvojili 15 pojedinačnih medalja 7 zlatnih, 4 srebrne i 4 brončane, te jednu bornčanu medalju u štafeti.

Pojedinačne medalje osvojili su :

Izabela Gulan u kategoriji 2 (2010. godište), osvojila je tri zlatne medalje za discipline 50m leptir, 50m prsno i 100m mješovito, srebrnu medalju u disciplini 50m leđno i brončanu medalju u disciplini 50m slobodno.

Andrea Šapina je u kategoriji 4 (godište 2012.) osvojila tri zlatne medalje u disciplinama 50m leptir, 50m slobodno i 100m mješovito, te dvije brončane medalje u disciplinama 50m leđno i 50m prsno.

Andrea je bila i najuspješnija natjecateljica u svojoj kategoriji, te je osvojila poklon paket Dechatlona.

Borna Kuruzović Devčić je bio jednako uspješan u kategoriji 4 (2011.godište ) kod plivača te je osvojio zlatnu medalju u disciplini 50m prsno, tri srebrne medalje u disciplinama 50m leptir, 50m leđno i 50m slobodno i brončanu medalju u disciplini 100m mješovito.

Na kraju je štafeta PK Sisak Janaf u sastavu Laura Panjković, Izabela Gulan, Sara Balen, Andrea Šapina, Domagoj Pernar, Filip Sekulić, Leo Jurišić i Borna Kuruzović Devčić osvojila treće mjesto i brončanu medalju.

PLIVAČI: Đorđe Tadić PK OLYMP Banja Luka

Plivače PK Sisak Janaf na natjecanju su vodili treneri Amela Botonjić, Hrvoje Petrović, Luka Pereković i Dejan Rukljač.